Poznajmy się

Bardzo się cieszę, że jesteś tutaj ze mną.

Chciałabym ci pokazać, że tworzenie i realizacja projektów to tak naprawdę nasza naturalna metoda działania na co dzień. Niezależnie czy nazywasz siebie wybitnym project managerem czy dobrze zorganizowaną gospodynią domową.

Często na pytanie „Czym się zajmujesz” wśród wielu znajomych słyszę: „aaa  w projektach robię”- i wtedy z reguły wiem, że sprawa dotyczy finansowania przedsięwzięć ze środków Unii Europejskiej.

Od wielu lat zajmuję się przygotowaniem i realizacją projektów, w tym również z dofinansowaniem unijnym, i w tym okresie miałam okazję obserwować jak zmieniają się „mody” i trendy w zakresie metodologii zarządzania projektami. Jednak wszystkie techniki i narzędzia  opierają się tak naprawdę na zdrowym rozsądku, dobrym planowaniu i odrobinie elastyczności w myśleniu i działaniu (czasem jest to kreatywna księgowość, a czasem twórcze rozwiązywanie problemów).  Zawsze natomiast przydaje się odrobina humoru i dystansu do zastanej rzeczywistości i samego siebie

Jak zacząć projekt, jak poszukiwać horyzont sensu naszych działań, jak stworzyć koncepcje  i ją z sukcesem zrealizować, jak znaleźć finansowanie dla naszych działań – to obszary, w których mogę Ci pomóc.

Od ponad 15 lat specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów, szczególnie tych z zakresu innowacyjności i  transferu wiedzy pomiędzy różnymi podmiotami, tworzeniu sieci współpracy (networking), a ostatnio jestem zafascynowana i skupiona na tworzeniu i  rozwijaniu zagadnień związanych z innowacjami społecznymi.

Dlatego tez wraz z przyjaciółmi  działam w Stowarzyszeniu Laboratorium Innowacji Społecznych www.laboratoriuminnowacjispolecznych.pl , gdzie staramy się promować idee projektowania skupionego na człowieku i jego potrzebach (human service design).

Na co dzień zajmuje się organizacja i dystrybucją unijnych środków finansowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przeznaczonych na rozwój firm poprzez szkolenia i doradztwo specjalistyczne.

Obserwuje z fascynacja jak pozornie niewielkie zmiany przynoszą spektakularny efekt, pod warunkiem ze są dobrze zaprojektowane. Dlatego też  w swojej codziennej pracy staram się skupić na potrzebach drugiego człowieka – użytkownika, uczestnika, klienta, beneficjenta – niezależnie od roli jaka pełni. Wiele uwagi poświęcam usługom, w tym usługom publicznym, ponieważ wierzę, że mogą one być  dobrze zaprojektowane.

Projekt to również pasja, która namiętnie rozwijam i pielęgnuje na www.vintagestuff.pl

Zapraszam Cię do kontaktu, pomogę Ci jak będę umiała najlepiej.